Bebek Bakıcısı Ücretleri - 2021

Bebek Bakıcısı Ücretleri - 2021

Bebek bakıcısı ücretleri her şehre, alınacak hizmetin kriterlerine göre (evi de toparlasın, bebeğim uyurken yemek yapsın, sadece bebeğimle ilgilensin, şu saatler arasında gelsin, hafta sonu gelmesin, ikizlerime benimle birlikte yardımcı olsun, bebeğime baksın ama ev toparlama da yapsın, evim 4+1 dubleks, evim 2+1 vs.) değişir. 

Tüm kriterleri aynı, tıpatıp aynı işleri yapacak iki bakıcının maaşları arasında bile, her iki bakıcının maaş beklentisi, tecrübesi, oturduğu yerin mesafesi, paraya olan ihtiyacı vs. gibi bir çok etkenden dolayı fark olabilir.

Bu yüzden; "Her şeyimiz aynı, komşuma gelen kadın 3000 TL alıyor." cümlesi; ödenecek maaş miktarını belirleyebilecek bir kriter değildir. 

Diğer bir deyişle, aileye temin edilecek bir bakıcının acil çalışma ihtiyacı sebebiyle 2000 TL ücretle çalışmayı kabul etmesi durumunda, ailenin "Olmaz, bizim komşudaki bayan 3000 TL ücretle çalışıyor, biz de 3000 TL verebiliriz." demesi olasılık dışı olduğu gibi, 3500 TL ücret talep edecek bir bakıcının ücretine takılmayıp size sunduklarına, tecrübesine, maddi gücünüze, sizin isteklerinizin neler olduğuna vb. dikkat edilmesi her iki taraf için de daha sağlıklıdır. 

Bakıcılık hizmetlerindeki en önemli kriterlerden biri olan maaş konusunda danışmanlık almanız faydalıdır. Ailenin de bakıcının da içine sinmeyen bir maaş; hizmetin devamlılığını ilk fırsatta bozacaktır.

 

Bir kez hizmet verdiğimiz ailelerin bizi sürekli tavsiye etmeleri üzerine bugünlere gelmiş olan BakiciTurkiye.com, bizimle henüz çalışmamış yeni ailelerin de sağlıklı bir hizmet almalarını sağlamak için olması gerekenden daha fazla ödeme yapmalarına izin vermez. 

Bakıcılıkta görülen diğer soru, sorun ve söylemler için tıklayabilirsiniz.

Şehirlere göre bebek bakıcısı aylık ücretlerini hesaplamak için hesap makinesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.