2021 Yılı Filipinli Bakıcı Maaşları ne kadar oldu?

Filipinli Yatılı Bakıcıların Ücretleri Değişti mi?

Yıllardır Filipinli bakıcıların maaşları genel olarak 1000 dolardan başlıyordu. Tabi daha tecrübelisi 1300 - 1500 dolar, hatta verdiği hizmete ve ailenin durumuna göre 2500 - 3000 dolar kadar alanlar dahi vardı. 2018 yılındaki Dolar kurunun aşırı yükselmesi bu ücretleri ne yönde etkiledi?

Ailenin bütçesi Filipinli/Singapurlu bir bakıcıyı istihdam etmeye her ne kadar yeterli olsa da, yaşadığınız ülke şartlarına göre çalışanlarınızın maaşlarını ayarlamamız gerekiyor. Bu yüzden özellikle döviz ile ödenen ücretlerde her zaman olmasa da, bazen bir takım düzenlemeler yapmak gerekiyor.

Bu yüzden şu sıralarda Filipinli maaşlarının eskisi gibi 1000 dolardan başlaması değil de, 850 dolardan başlaması artık daha makul. Tabi yine hatırlatmakta fayda var; bu genel olarak başlangıç fiyatıdır ve daha tecrübeli, referanslı olanlar daha yüksek maaşlar talep etmektedirler. 

Filipinli bakıcı talepleriniz için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bu yazımızı bir kez paylaşırsanız, bakıcı ücretlerinin daha çok kontrol altında tutulabilmesi için yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederiz!

Bu arada: Genel olarak tüm dünyada beğeni toplayan Filipinli çalışanlar (sadece bakıcılar değil yani) Türkiye'de de, özellikle bütçesi yeterli olan aileler tarafından özellikle tercih ediliyor ama, yine de Filipinli bakıcıların olumsuz (ve olumlu) yönlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

İsterseniz buraya tıklayarak Filipinli Bakıcı bulma sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

2021 Yılı Filipinli Bakıcı Maaşları ne kadar oldu?