Filipinli Bakıcılar - Filipinli Bakıcı Maaşları - Filipinli Bakıcıların Olumsuz Tarafları

Filipinli Yatılı Bakıcılar

Şimdi de sıra anlı-şanlı Filipinli bakıcılara geldi :)

Filipinli çalışanların (sadece bakıcılar değil yani) Türkiye'de ve dünyanın başka ülkelerinde de rastladığımız kadarıyla, diğer ülke vatandaşı çalışanlara göre bir çıt daha fazla talep gördüğünü söyleyebiliriz. 

Araştırmalarımız ve yerli/yabancı işverenlerle yaptığımız görüşmelere dayanarak vardığımız sonuca göre Filipinli çalışanların biraz daha fazla tercih edilmesinin sebepleri bir; çalışkanlık. İki; itaatkarlık.

 

Filipinliler'de bu iki özelliğin ön plana çıkmasının sebebi ise belki biraz Filipinler'in alım gücüne göre 189 ülke arasında 121. sırada olması(*) diyebiliriz. Yani pek zengin oldukları söylenemez. (Merak edenler için Türkiye 63. sırada) (*)

Eskiden Almanya'ya göç eden vatandaşlarımızın o zamanlardaki efendilikleri, çalışkanlıkları, dürüstlükleri vs. gibi özellikleri sayesinde Almanya'da beğenilmiş olmaları gibi, zengin olmayan Filipinler'in de yurt dışında çalışan insanlarının bu şekilde davranmaları olağandır.

Filipin'li bakıcıların bu şekilde talep görmesi kendilerini fazla şımartmamış olsa da bu durum fiyatlarına haliyle yansımış halde.

O da şöyle; acil işe girmek isteyen veya memleketinden yeni gelmiş bir Filipinli dışında 1.000 Dolardan daha az maaşla çalışan Filipinli pek duymadık. Gerçi Dolar da bayağı yükseldi. Artık biz ona 700-800 Dolar diyelim. 

Tabi maaşı yüksek, çalışkan ve itaatkar Filipinli'nin olumsuz bir tarafı yok mu? Bize göre tabi ki onların da var.

Filipinli bakıcıların olumlu ve olumsuz taraflarını okumak için tıklayın.

Yahu ne okuyacağım, biliyoruz zaten diyorsanız Türkiye'nin herhangi bir yerinde Filipinli bakıcı temin etmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz :) 

 

Talep formunda yaşantınıza en uygun personeli temin edebilmenize yönelik sorular mevcuttur. Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar bakıcı adayları ile paylaşılmadığından samimi olarak yanıtlayabilirsiniz. 

​Kısa talep formunu doldurduktan sonra, talebinizin ayrıntılarını almak ve bakıcılık konusunda aklınıza gelmeyebilecek hususları tecrübelerimizle birlikte dikkate alarak, hızlı bir beyin fırtınası ile size uygun en iyi bakıcıyı/yardımcıyı bulmak için en yakın zamanda (P.tesi - C.tesi 09:00 - 19:00) sizinle iletişime geçilecektir.

(*) Data collected from International Monetary Fund, World Economic Outlook Database, October 2016 

Filipinli Bakıcılar - Filipinli Bakıcı Maaşları - Filipinli Bakıcıların Olumsuz Tarafları