• BakıcıTürkiye

BAKICI MAAŞLARI İLE İLGİLİ HERŞEY

Güncelleme tarihi: 16 Kas 2019


Aklınıza takılan soruların yanıtlarını derledik. Siz de aklınıza takılan ilave soruları veya yorumlarınızı sayfanın en altına yazabilirsiniz.

(Burada verilmiş cevapların "sebepleri" yer almaz. Sebebini öğrenmek istediğiniz durumlarda en alttaki yorum bölümüne yazınız veya forum bölümünde sorunuz. )


BAKICI ÜCRETİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR:

Bakıcı ücreti nasıl hesaplanır?

> Bakıcı ücretleri bulunduğunuz ile, yapılacak işin içeriğine, çalışma saat ve günlerine ve daha birçok kritere göre hesaplanır. Bu hesaplama için kullanılacak Bakıcı Ücreti Online Hesaplama Makinesini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın. (Yazıyı okuduktan sonra sayfanın en altında da link bulunmaktadır.)

Bakıcıya ne kadar maaş vermeli?

> Bakıcıya vereceğiniz maaşı hesaplayabilmek için birçok kriterin bilinmesi gerekmektedir. Bu yüzden genel bir fikir edinmek için buraya tıklayarak şehir şehir bakıcı maaşları yazımızı okuyabilirsiniz.

Bakıcımın maaşına ne kadar zam yapmalıyım? Bakıcı yıllık zam oranı ne kadardır?

> %8'dir.

Bakıcı haftalık izin ücreti nedir?

> Yatılı bakıcıların talep ettikleri bir ücret türüdür. İzinli olduğu gün için yol parası olarak düşünülebilir.

Bakıcı haftalık izin ücreti ne kadardır?

> Yatılı bakıcı izin ücreti haftalık minimum 40 TL ile maksimum 200 TL arasıdır. İki rakam arasında seçiminizi, bütçenizin yanı sıra, eviniz ile bakıcınızın kaldığı ev arasındaki mesafe, toplu taşıma ücretleri, taksi ücretleri gibi kriterler ve hatta bakıcınızın kendisini işine ne kadar adadığı ile de belirleyebilirsiniz.

Bakıcıya yıllık izinde maaş verilir mi?

> Evet.

Bakıcının hangi durumlarda maaşından kesilir?

> Öncelikle şunu belirtelim, bakıcınızdan gayet memnunsanız özellikle ceza mahiyetinde maaşından kesme yöntemini fazla kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

  • Haber vermeden işe gelmediği günlerde: gelmediği gün kadar bir gün ücretinin tamamı. Sözleşmeniz var ise ve bu husus yazıyorsa işten de çıkarılabilir. (Bir güne tekabül eden ücret; yol/izin ücretleri dahil ödenen toplam maaşının 30'a bölünmesi ile bulunur.)

  • Samimi sebeplerden dolayı bir saatten fazla kadar süre ile geç kaldığı ikinci kez: bir gün ücretinin yarısı.

  • Hastalanması durumunda bunu rapor ile beyan etmesi haricinde hasta olduğu gerekçesiyle izin alsa dahi: gelmediği günlerin ücreti.

  • Üzerinde anlaşmaya varılmış izin günleri (yıllık ve haftalık) harici izinlerde: izinli sayıldığı gün kadar. (Birinci derece yakınlarının ölümü, hastalığı (raporlu) vb. durumlarda bunu ispat ettiği hallerde kesinti yapılmaz)

  • Aileye ait bir eşyanın, cihazın kırılması, bozulması vs. gibi hallerde kusuru var ise, zararı karşılayacak kadar. Mümkünse taksitle ve eşyanın/cihazın ikinci el değeri göz önünde tutularak.

Hakemlik/Arabuluculuk Hizmetimiz

Bakıcınız ile ücret konusunda anlaşamadığınız durumlarda tarafsız şekilde hakemlik / arabuluculuk yapmamızı isterseniz ana sayfa üzerinde bulunan canlı sohbet kısmından bize anında ulaşabilir ve ücretsiz desteğimizi alabilirsiniz.

Bu konu ile ilgili sorunuz var ise bize;

* öncelikle aşağıdaki yorum bölümünden,

* Facebook mesajı ile,

* ana sayfadaki canlı sohbet kısmından,

* iletişim formumuzdan veya

forum bölümümüzden bize iletebilirsiniz.

Bakıcı Ücreti Online Hesaplama Makinesini kullanmak için buraya tıklayın.

#bakıcımaaşı #bakıcıücreti #bakıcımanekadarödemeliyim #bakıcımanekadarzamyapmalıyım #bakıcıücretlerizammınekadar #yatılıbakıcımaaşı #yatılıbebekbakıcısıücretiistanbul #yatılıbakıcıücretiistanbul

1,190 görüntüleme2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör